Trápí Vás nadměrný zápach nohou? Poradíme, jak mu předejít.

„Táto, ty jsi se zul?“. Každý určitě pozná hlášku z klasického českého filmu :). Odborně se jedná o tzv. bromodózu, což je termín, kterým se označuje právě zápach nohou. Jde o běžný zdravotní stav, který se čas od času objeví u každého člověka. Jenže existují i lidé, kteří tímto problémem trpí více, než ostatní.

 

Každé chodidlo má až 250 tisíc potních žláz, které jsou schopny za jeden den vyprodukovat až půl litru potu. Pot v kombinaci s bakteriemi začne vytvářet nepříjemný zápach. Bakterie na patách poté produkují plyny, které svým odérem výrazně připomínají zrající sýry. A to není zrovna příjemná vůně.

 

Zejména pokud nosíte uzavřené boty nebo se nadměrně potíte, může pro Vás být zouvání bot hodně nepříjemnou situací, zvláště pak ve společnosti, na návštěvě, na schůzce s klientem, nebo když přijdete domů z práce. Navíc pocení nohou a následná nelibá vůně je problémem, který se objevuje nejen v parných letních dnech.

 

Většina lidí tráví podstatnou část dne v botách. Noha je tedy uzavřena nejen v botě, ale také v ponožce, která není vždy dostatečně prodyšná a mezi prsty na nohou začne vznikat ideální prostředí pro rozvoj bakterií.

 

I přes to, jak nevábně to celé může znít, je pocení přirozený a nevyhnutelný proces, typický pro regulaci tělesné teploty. Velmi důležité je však zvolit si správnou ponožku, která dokáže těmto nepříjemným situacím předejít a Vás tak nebude trápit zápach nohou, ani s ním spojené zdravotní problémy.

 

U nás najdete kvalitní české ponožky se stříbrem které mají tyto vlastnosti:

 

opravene_ikonky_proc_ursun