Jaké je naše materiálové složení?

Přemýšleli jste někdy nad tím, co znamenají ta podivná slova na cedulkách se složením na oblečení? Jaké používáme materiály, abychom zajistili tu nejlepší péči o Vaše nohy? Podívejte se, z čeho pro Vás vyrábíme ponožky my!

 

Bavlna

Pěstování bavlníku a získávání tolik oblíbených bavlněných vláken sahá tisíce let do naší historie. Proč je vlastně bavlna tak oblíbená? Má jedinečné izolační vlastnostiabsorbuje vlhkost a hodí se i pro citlivou pokožku alergiků. Tento jedinečný přírodní materiál je odolný a velmi příjemný k pokožce, ne nadarmo se říká: „cítím se jak v bavlnce“.

 

Polypropylen (Siltex) obsahuje stříbro Ag+

Tomuto speciálnímu vláknu jsme věnovali extra článek Proč naše ponožky se stříbrem, který si můžete přečíst v sekci Blog. Vlákno Siltex obsahuje ionty stříbra Ag+, které jsou v oděvním průmyslu revoluční. Konkrétně v ponožkách totiž  zabraňují nepříjemnému zápachu nohou a jejich pocení. Napomáhají správnému prokrvování a brání růstu bakterií, hub a plísní. Speciálně Ursun přidává do složení svých ponožek v drtivé většině více Ag+, než konkurenční značky a to více než 20%.

 

Polyamid

Polyamidová vlákna se vyznačují vysokou pevnostípružností a odolností v oděru. Mají také schopnost rychle usychat, což přispívá k pocitům sucha při nošení. Toto speciální vlákno Vám zaručeně prodlouží životnost ponožek.

 

Elastan

Jako doplňková vlákna používáme právě ta elastanová a to z prostého důvodu. Jedná se o vysoce pružné vlákno, které se stará o to, aby Vaše ponožka měla tvarovou a velikostní stálost.

 

Plyš

V naší nabídce naleznete také ponožky podpletené. Ty jsou skvělou volbou do mrazivého počasí, díky extra vnitřní plyšové vrstvě. Kvalitní plyš je na první pohled k nerozeznání od reálné zvířecí kožešiny a je jí dokonalou alternativou. Díky ní jsou naše speciálně podpletené ponožky perfektní pro chladná roční období.